×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۳۹۷  
false
true
افتادن ها و نیفتادن های سیاسی امروز و فردا

پایشگر- رها دربند: بالاخره بعد از افت و خیزهای فراوان طرح استیضاح وزرای کار، راه و کشاورزی به جریان افتاد تا در آستانه سال جدید نمایندگان مجلس پاداش قابل توجهی به دولت داده باشند.

هر چند استیضاح وزرا حق قانونی نمایندگان است اما در این وضعیت که باید تمامی جریان های سیاسی با یکدیگر همسو بوده و در مقابل معضلات اقتصادی قد علم کنند، به جریان انداختن این طرح کمی دور از مصلحت به نظر می رسد.

با این حال همیشه استیضاح فرصت مناسبی برای بیان مشکلات و نارسایی های موجود از طرف دولت بوده و هست. در هر حال اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد ، امروز و فردا وزرای مورد اشاره استیضاح می شوند تا نمایندگان مجلس با آرامش بیشتری راهی تعطیلات نوروزی شوند.

اکنون با توجه به اینکه هزینه هر جلسه استیضاح طبق شنیده های موجود ۹۰ میلیارد تومان برای کشور آب می خورد و ظاهرا تعداد امضاهای پس گرفته شده برای از نصاب افتادن استیضاح کافی نیست، از هم اکنون باید برای این طرح هزینه سنگینی را در نظر گرفت تا بالاخره حداقل یک وزیر از قدرت بیفتد.

اگر چه در فضای مجازی عدم واگذاری پتروشیمی ها به برخی نماینده ها علت واقعی استیضاح وزیر کار و معذرت نخواستن وزیر راه از مردم بابت حادثه های مختلف زمینی،هوایی،دریایی و ریلی علت استیضاح آخوندی و پاره ای مسایل کشاورزی همراه با درخواست های غیر منطقی از جمله دلایل استیضاح حجتی ذکر شده، با این حال به نظر می رسد نمایندگان مجلس عزم خود را برای رای ندادن به حداقل یک یا دو وزیر جزم کرده اند.

هر چند هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست ولی احتمالا وزیر راه و کار شانس بالایی برای ماندن در قدرت ندارند مگر آنکه در دقیقه نود بنا بر ماندن مجدد این سه نفر گذاشته شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false