×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۳۹۷  
false
true
افزایش ضریب نفوذ بیمه با شرایط کنونی اقتصاد، بعید است

پایشگر- محسن پورکیانی با بیان این نکته که در تمامی دنیا شرکت های بیمه بانک دارند و در ایران بانک ها شرکت بیمه تاسیس می کنند، ادامه داد: یکی از ابزارهای تامین نقدینگی شرکت های بیمه، بانک ها هستند که متاسفانه شرکت های بیمه اکنون این ابزار را ندارند در حالی که قبل از انقلاب، شرکت بیمه ایران خود بانکی مستقل به همین نام داشت.
به گزارش پایشگر، محسن پورکیانی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری نقدینه، درباره تصمیم شرکت بیمه ایران برای تاسیس بانک، اظهار داشت: اگر بتوانیم موانع قانونی را مرتفع کنیم نسبت به انجام مقدمات تاسیس بانک اقدام خواهیم کرد.
مدیرعامل بیمه ایران، تاسیس بانک از سوی این شرکت را ایده ای خوب خواند و تاکید کرد: در حال تلاش برای رفع موانع قانونی برای انجام این مهم هستیم تا بدین ترتیب با مالکیت بخشی از سهام آن بانک، چند کرسی آن را در اختیار داشته باشیم.
وی در عین حال با اشاره به پیگیری برای احیای بانک بیمه ایران، اظهار داشت: این بانک به صورت اشتباهی ادغام شده چون بانکی دولتی نبوده است که مشمول ادغام شود یعنی از همان ابتدا اشتباه صورت گرفته است.
پورکیانی درباره پوشش بیمه ای هواپیمای حادثه دیده آسمان، گفت: این هواپیما تحت پوشش بیمه ایران بوده است و خسارت ها هم طبق مفاد قرارداد پرداخت خواهد شد.
به گفته وی، مسافران و خدمه این هواپیما هریک نفری 210 میلیون تومان و کل هواپیما سه میلیون دلار تحت پوشش بیمه بدنه بوده است.
مدیرعامل بیمه ایران درباره حذف ارزش افزوده از بیمه نامه ها، افزود: این موضوع از طریق مجلس در حال پیگیری است که البته در بخش درمان، این موضوع عملیاتی شده است.
وی درباره پیش بینی خود از رشد ضریب نفوذ بیمه در یکی دو سال آینده، ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد، در یکی دو سال آینده، ضریب نفوذ بیمه در کشور رشد آنچنانی نخواهد داشت.
پورکیانی با بیان این نکته که در 10 سال گذشته متوسط رشد صنعت بیمه، حدود 25 درصد بوده است، تصریح کرد: بعید می دانم که حتی به آنچه در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است دست پیدا کنیم و در حالت خوشبینانه، شاید 50 درصد آن را محقق کنیم.
وی اصلاح وضعیت بیمه ایران را منوط به انجام چهار اقدام شامل اصلاح ساختار سازمانی، ایجاد سیستم یکپارچه فنی، ایجاد سیستم یکپارچه مالی و اصلاح منابع انسانی شرکت است، تاکید کرد: بدون انجام این چهار اقدام، بهبود وضعیت بیمه ایران امکان پذیر نخواهد بود.
مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به این نکته که سیستم یکپارچه مالی به تدریج به بهره برداری می رسد، گفت: سیستم یکپارچه فنی هم مراحل نهایی خود را طی می کند و مشکل منابع انسانی هم به بحث ساختار برمی گردد که امیدواریم زودتر رفع شود.
وی با تاکید بر این نکته که ساختار قبلی برای شرکت بیمه ایران با پورتفوی 250 میلیارد تومانی بوده است، اظهار داشت: هم اکنون پورتفوی شرکت، 11 هزار میلیارد تومان و خسارت پرداختی آن 8 هزار و 500 میلیارد تومان است بنابراین باید تغییراتی در ساختار شرکت داده می شد ضمن این که در این زمینه الزامات قانونی هم وجود داشت.
به گفته وی، با نهایی شدن ساختار جدید بیمه ایران، تحت شرایط خاصی به مدیریت های استانی شرکت، تفویض اختیار خواهد شد و بدون این که به شرکت تبدیل شوند، ساختار شرکتی پیدا خواهند کرد و هریک صورت سود و زیان و ترازنامه جداگانه ای خواهند داشت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false