×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۳۹۷  
false
true
اموال نامشروع مسوولان صرف اشتغال زایی جوانان می شود

پایشگر-طراح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، در مجلس شوراي اسلامي گفت: تاکنون 129 امضا پاي اين طرح به ثبت رسيده است.
به گزارش پایشگر به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، محمد دهقان اين طرح را شامل يک ماده واحده و 15 تبصره دانست و گفت: بر اين اساس هيأتي از قواي سه گانه، بازرسي دفتر مقام معظم رهبري و اطلاعات سپاه با اذن مقام معظم رهبري تشکيل مي شود تا اموال مسئولان کشور از ابتداي انقلاب­ تاکنون مورد بررسي قرار گيرند.
وي افزود: در طي اين بررسي ها اموالي که نامشروع و مازاد از حد متعادل باشد پس از اثبات نامشروع بودن مجددا به بيت المال بر مي گردد تا صرف فقرزدايي و اشتغال جوانان شود.
دهقان گفت: اين طرح مربوط به همه مسئولان کشور از قبيل قواي سه گانه، مقامات منصوب مقام معظم رهبري و همه مسئولان از ابتداي انقلاب تاکنون بوده و کسي نمي تواند بگويد طرح سياسي و يا مربوط به جناح خاصي است.
عضو کميسيون قضايي و حقوقي مجلس با اشاره به ايرادات قانوني برخي نمايندگان به اين طرح افزود: قانون کنوني مربوط به اموال مسئولان در آينده است و شامل اموال گذشته نمي شود لذا اين طرح مبتني بر قانون اساسي است.
دهقان خاطرنشان کرد: با توزيع اين طرح در بين نمايندگان سعي کرديم تا نگاه هاي مختلف را جذب کنيم و هم اکنون نمايندگان در حال مطالعه طرح هستند تا نظرهاي کارشناسي خود را ارائه کنند.
وي در پايان گفت: تاکنون 129 امضا پاي طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان ثبت شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false