×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ خرداد - ۱۳۹۷  
false
true
برخورد دوگانه در مساله حجاب و فساد

پایشگر-شهراد اثنی عشری: معمولا وقتی صحبت از فساد و سوء استفاده از اموال عمومی به میان می آید، همه در نکوهش این خصیصه زشت و نامطلوب به میدان آمده و به هر شکل ممکن آن را محکوم می کنند.

در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته هنگام کشف اختلاس و یا سوء استفاده از اموال دولتی مقام های مسوول خیلی سریع از مقام خود کناره گیری کرده و از مردم بابت این کار عذرخواهی می کنند.در کشور ما اما متاسفانه بر عکس سایر کشورها هنگام وقوع اختلاس یا بروز فساد نه تنها شخص اختلاس کننده عذرخواهی نخواهد کرد، بلکه در کسوت دیگری نیز مشغول به کار خواهد شد و یا خیلی راحت از مرزهای کشور عبور کرده و در خارج با بهترین امکانات زندگی راحتی را برای خود و خانواده اش فراهم می کند.

در طول سال های گذشته دایره فساد و اختلاس بیش از حد تصور بوده و میلیاردها تومان سرمایه این مرز و بوم در حلقوم کسانی فرو رفته که دستشان تا آرنج در بیت المال جا خوش کرده است. اما جالب این است برخی مسوولان و مقامات مذهبی به جای حساس شدن نسبت به این مساله و دستور پیگیری دادن آن، وقت و توجه خود را صرف امور پیش پا افتاده ای مثل حجاب یا کنسرت موسیقی می کنند.

اگر یادتان باشد برگزاری کنسرت در شهر مشهد بارها و بارها مورد انتقاد امام جمعه این شهر قرار گرفته و به جایی رسید که حتی موجب استعفای جنتی وزیر وقت ارشاد از سمت خود شد. اگر چه مساله حجاب امر مهم و قابل ملاحظه ای در نظام حکومتی ایران است اما اگر این مساله پیش پا افتاده اعلام می شود، به این دلیل است که در مقایسه با فسادها و اختلاس های انجام شده که البته مورد اعتراض همین مقامات مذهبی قرار نمی گیرد، بسیار بیشتر حائز اهمیت است.

هنوز هم مردم ایران این پرسش برایشان بی جواب مانده که چرا وقتی روسری یک خانم پایین می آید یا قرار است کنسرتی در شهری برگزار شود، از همه طرف موج مخالفت های مذهبی آغاز می شود، اما هنگام وقوع فساد و این همه اختلاس صدای کسی یا شخصیت های مهم مذهبی در نمی آید؟

اصولا آیا بین این همه فساد و اختلاس صورت گرفته و عدم واکنش برخی آقایان مسوول، ارتباط و یا نسبتی وجود دارد؟

امیدواریم همانقدر که جامعه نسبت به بدحجابی یا کم حجابی عکس العمل نشان می دهد، حداقل از این به بعد در خصوص پدیده زشت و نامطلوب فساد نیز بی تفاوت نباشد و اختلاس کنندگان را به اشد مجازات محکوم کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false