×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۳۹۷  
false
true
تهران ،مقصد گردشگری می شود

پایشگر-تهران را از یک معبر به یک مقصد گردشگری تبدیل  می شود.

به گزارش پایشگر ، مهدی سیف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران در گردشگری” با اعلام این خبر گفت: از زوایای مختلف می شود به جشنواره پرداخت هم از منظر یک دغدغه صنفی که زمینه را برای ایجاد یک تشکل فراهم کند چرا که تهران دارای کافه های بسیاری است که در حال فعالیت هستند. موضوع کافه صرفا موضوع فروش قهوه و چای نیست چیزی فراتر از این ها است؛ کافه یک مقصد  فرهنگی است و اگر با این رویکرد به آن نگاه کنیم این رویداد می تواند برای تبلیغ تهران مفید باشد و تهران را از یک معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کند.

در این نشست که شهرام علی محمدی معاون صنایع دستی و گردشگری ، حمید شاهین پور برگزار کننده جشنواره، وجیهه قاسمی مسئول روابط عمومي و امور فرهنگی میراث فرهنگی و گردشگری و علیرضا قلی نژاد عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری حضور داشتند، حمید شاهین پور با اشاره به تاریخچه صنعت کافه داری در ایران گفت:« کافه بیش از یک قرن در ایران قدمت دارد سال 1395 که اولین دوره این جشنواره برگزار شد درست  110 سال از راه اندازی اولین شعبه کافه لوقانطه در سال1285 می گذشت. همین پیشینه ما را ترغیب کرد که جشنواره ای ویژه کافه داشته باشیم.

وی بااشاره به نقش فرهنگی کافه نشینی گفت:کافه یک رویداد و مقصد گردشگری شهری است. هدف از حضور در کافه ،راحتی وتجدید  خاطرات است .ضمن اینکه گردش هم کرده اید چون به کافه را به عنوان مقصد انتخاب می کنید و این مقصد کاری نیست. در همه کشورهای دنیا کافه مقصد گردشگری هستند.

مدیر  کافه لقانطه در ادامه افزود: در کشور بیش از 11 هزار کافه در کشور فعال است و امروز در کنار شهرداری و میراث فرهنگی کنار هم جمع شدیم تا چاره ای اندیشیده شود تا اوضاع این حوزه به ساماندهی  شود . تا کافه به عنوان مقصد گردشگری انتخاب و دیده شود.

وی بااشاره به پیشینه کافه و کافه داری در کشور گفت:با اینکه از سال  1307  اولین قانون صنفی کشور  در مورد کافه ها بوده تصویب شده ؛ولی متاسفانه این صنف هنوز صنف ویژه خود را ندارد و زیر نظر اتحادیه آب میوه و بستنی فعالیت می کند درحالی که معضلات و مشکلات صنف کافه داری بسیار زیاد است که نمی شود به عنوان یک صنف کوچک و محدود تر زیر مجموعه اتحادیه صنفی آب میوه بستنی باشد.امیدواریم این رویداد کمکی باشد برای برطرف کردن معضلات این صنف.

سپس علیرضا قلی نژاد عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز در ادامه با فرخنده خواندن این رویداد ابراز امیدواری کرد که این فعالیت ها نقطه شروعی باشد برای اینکه جریان زندگی مدنی را در شهر تهران ، بیش از پیش شاهد باشیم .

او در ادامه خاطر نشان کرد:« امروز کافه ها نقشی فراتر از عملکرد خودشان ایفا می کنند درست مثل جریانی که در نیمه های قرن بیستم در اروپا شکل گرفت دارند فعالیت های فرهنگی هنری هم محرک و هم سازمان دهی می کنند این جریانی است که کمک می کند که این رفتار های مدنی وارد جامعه بشود.»

دکتر وجیهه قاسمی در ادامه در خصوص نقش میراث فرهنگی در تعامل با باغ موزه قصر و برگزاری چنین برنامه هایی  به پایشگر ،گفت:امیدواریم شاهد برگزاری نمایشگاه های تخصصی بیشتری که باعث جذب گردشگر در تهران شود باشیم ؛ چون تهران از قدیم شهری بوده که به عنوان بار انداز از آن استفاده می شده و محل عبور بوده و در سالهای اخیر با کارهایی که شهرداری تهران برای معرفی گردشگری داشته، باعث شده اقامت در تهران را افزایش پیدا کند .برگزاری این رویداد ها در زمان هایی که هتل های ما خالی هستند باعث می شود تا از ضرر این بخش نیز جلوگیری کنیم.

این جشنواره  از 17 تا 21 اردیبهشت در باغ موزه قصر برگزار می شود.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false