×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ خرداد - ۱۳۹۷  
false
true
در محاصره غارتگران بیت المال!

پایشگر- رها دربند- ظاهرا زمین و هوا همه دست به دست هم دادند تا با افزایش لجام گسیخته نرخ ارز اقتصاد کشور در ورطه نابودی قرار گیرد.

وضعیت اقتصاد کشور اصلا جالب نیست و بدون تعارف اگر روند کنونی ادامه یابد، قطعا دولت و کشور در آستانه بحرانی عظیم قرار خواهند گرفت که دود آن فقط به چشم مردم فرو می رود،نه کس دیگری.قیمت نرخ ارز و طلا در بازار لحظه ای شده و اصلا قابل پیش بینی نیست.از هیچکس صدا در نمی آید.دولت و بانک مرکزی که راحت در خواب بهاری به سر می برند، سایر مسوولان کشور هم برای فیلتر تلگرام هم صدا شده و مشغول بستن روزنه های اطلاعات مردم هستند تا مبادا بیش از این آبروی برخی دست اندرکاران پیش مردم برود.

اینقدر در این روزها شایعه در مورد وضعیت اقتصادی کشور از سوی رسانه ها و محافل خبری در جامعه مطرح می شود که متاسفانه به صورت مستقیم ناکارآمدی مسوولان پیدا و پنهان عرصه سیاسی و اقتصادی کشور را به رخ همگان می کشد.این وضعیت وقتی حساس تر و دشوارتر می شود که متاسفانه هیچ مقام مسوولی قادر به توضیح منطقی این بحران نیست و فقط سر نخ همه چیز به گردن دلال ها و کاسبان بازار ارز می افتد.

از سویی شنیده می شود گروهی منابع ارزی کشور را به صورت مخفیانه دارند به خارج از کشور منتقل می کنند تا دست دولت را در این بحران به ظاهر سازمان یافته کج نشان داده و تمامی تقصیرها را به گردن دولت تدبیر و امید بیاندازند. البته شکی نیست که در این ماجرا دولت به ویژه بانک مرکزی بیش از سایرین به دلیل بی کفایتی و ندانم کاری در معرض اتهام قرار دارند، اما آیا کسی هم هست که در جریان وضعیت دشوار اقتصادی کشور قرار نداشته و نداند که مقصر اصلی این نابسامانی های ارزی چه کسی یا چه افراد مسوولی هستند؟

اینکه عامل این بحران را سوداگران ارزی یا دلارخران بازار معرفی کنیم ساده ترین جواب ممکن است، زیرا حداقل از همین رسانه چندین بار به دولت و سایر مسوولان کشوری برای احتمال وقوع چنین رویدادی هشداد داده شد، اما متاسفانه گوش کسی بدهکار این حرف ها نبود و نیست و ظاهرا همه مشکلات کشور را در بی حجابی زنان و دختران و یا نگرانی از اطلاعات و اخبار تلگرام برای آگاهی مردم می دانند.

دولت مثل همیشه در انتظار، مجلس مانند اغلب اوقات منفعل و سایر مسوولان پشت پرده سیاست و اقتصاد نیز فقط نظاره گر ماجرا هستند تا پول ملی به کم ارزش ترین واحد پول دنیا تبدیل شود تا زین پس برخی با خیال راحت تر سرگرم دعواهای سیاسی شده و منافع نامشروع خود را از طریق غارت بیت المال به دست آورند.

مشکل امروز مملکت باور بفرمایید حجاب و تلگرام نیست، بی عرضگی برخی آقایان، انفعال بیش از حد دولت و شفاف نبودن با مردم است.اگر اراده ای برای برخورد با این بحران وجود داشته باشد، قطعا ظرف چند روز به این بحران خاتمه داده می شود! همین.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false