×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۳۹۷  
false
true
پرسه در جشنواره ای با طعم قهوه و کیک

پایشگر-این روزها،باغ موزه قصر،حال و هوای دیگری پیدا کرده ،کافه های سیار وکافی شاپ هایی که اغلب توسط جوانان اداره می شود و هر یک به سلیقه خود،خودروهایشان را تزیین کرده بودند.یکی سقف فولکس استیشن خود را متحرک کرده بود،دیگری پنجره خودرویش مثل میزی بیرون زده بود و دیگری داخل خودرو را صورتی کرده بود.در سوی دیگر محوطه،چادر عرب زبانان خوزستان دیده می شد.عده ای از هموطنان خوزستانی به سبک خود از میهمانان با قهوه پذیرایی می کردند.

در داخل سالن ها هم تعداد زیادی غرفه دیده می شود.غرفه هایی که قهوه و صنایع وابسته به آن را به همراه داشتند و تعدادی دیگر نمونه های خاصی از کافه داری را نمایش می دادند.

بانیتسا نام نوعی شیرینی پنیری در بلغارستان است اما سامان اقتداری از سال ۸۸این نام را برای کسب و کارش انتخاب کرده است.او از معدود تولید کنندگان کیک و شیرینی برای کافه است و حالا روزانه حداقل ۶۵۰ کیک درست کرده ودر تهران،کرج ،شیراز و همدان توزیع می کنند.

غرفه ای دیگر به نام ارثیه است.اجداد مسئولان این غرفه،همگی در زمینه عینک و عینک فروشی فعالیت می کردند اما وارثان این عینک فروشی ،کافه ای را راه‌اندازی کردند و انواع دمنوش را عرضه می کنند.

غرفه ای دیگر ماست های میوه ای و شیر برای تزیین قهوه عرضه می کند.عرضه قهوه سرد،انواع لوازم برای آماده کردن قهوه،انواع دستگاههای سرو دمنوش و باریستاهایی که با انواع قهوه و دمنوش از مردم پذیرایی می کنند.

در کنار همه اینها،جشنواره ای متفاوت برگزار می شود.جشنواره و مسابقه میکسولوژی مولکولی ،فربد رضوی نیا ،مسئول این غرفه می گوید:ترکیب نوشیدنی‌ها و ساخت نوشیدنی جدید با طعم و خاصیت‌های تازه محصول  ماست. میکسولوژی در واقع علم ترکیب ‌کردن است که می‌تواند در شاخه‌ها و زمینه‌های زیادی وجود باشد اما معنای لغوی این واژه علم ترکیب کردن نوشیدنی‌ها با هم است. درواقع در این بخش نوشیدنی هایی با طعم های جدیدعرضه می شود.مردم استقبال خوبی از این جشنواره دارند اما،این حرفه و شغل که بیشتر از سوی جوانان انتخاب شده،نیازمند توجه بیشتری است .

خارج از سالن نور افشانی ، مردم را به وجد آورده و در نهایت خوزستانی ها علاوه بر سرو قهوه عربی ،رقص سنتی خود را به نمیش می گذارند و در نهایت این رقص شمشیر استکه پایان بخش برنامه های این جشنواره است .

شرکت کنندگان  به دومین جشنواره کافه ،مقصد گردشگری شهری ، رونق بخشیده اند  در حالی که کافه داری هم شغلی است که توسط همین شرکت کنندگان به ویژه جوانان ، برونق افتاده اما نیازمند توجه مسئولان  است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false