×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۳۹۷  
false
true
‌‌موزه ای مغفول مانده از حضور گردشگر خارجی

پایشگر_اکرم محمدی_وقتی به کشورهایی که در گذشته درگیر جنگی بوده اند،سفرمی کنی،مب بینی که یکی از برنامه های ثابت راهنماهای تور،بازدید از موزه جنگ است و جالب این جاست که بر این بازدید،تاکید زیادی دارند و با تلاش بسیار سعی می کنند که گردشگران را به بازدید از آن ترغیب کنند.

اگر بخواهیم،مقایسه ای میان جنگ سایر کشورها با جنگ عراق علیه ایران داشته باشیم، قیاس مناسبی با هشت سال دفاع مقدس نیستند و البته آنچه از جنگ آنان باقی مانده،با آن چه از جنگ ما باقی مانده،قابل قیاس نیست در حالی که آنان سعی در بزرگنمایی دارند،متاسفانه ما کمتر از ظرفیت‌های موجود استفاده کرده ایم.
موزه دفاع مقدس،یکی از کامل ترین موزه هاست.در این موزه،روایتی تاریخی از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس،راشاهد هستیم و مخاطب،با ابعاد مختلف جنگ آشنا می شود. برای روایت هشت سال جنگ،از به روزترین فناوری ها استفاده شده است اما نکته مهم این است که متاسفانه با توجه به اهمیت این موزه، جای خالی تبلیغات گردشگری ، احساس می شود.
فعالان گردشگری و راهنمایان تور های مسافرتی داخلی و خارجی می توانند به معرفی موزه ای که روایتگر هشت سال دفاع مقدس است،کمک کنند و در فهرست مکان های دیدنی تهران ،این موزه هم جزو پیشنهاداتشان باشد.
اگر چه کارگروه هایی برای رونق این موزه تشکیل شده اما واقعیت این است که تازمانی که راهنماهای تور با ظرفیت های این موزه به درستی آشنا نشوند،شاهدرونقی نخواهیم بود.
در این زمینه اما سازمان میراث فرهنگی باید فعال تر باشدو با زیر مجموعه های خود برای معرفی بیشتر این مکان فرهنگی ،هماهنگ باشد.این کار موجب جذب گردشگر و سرمایه مادی و معنوی می شود.البته گردشگران خارجی که کشور ما را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند،می توانند با ابعاد دیگری از جنگ که مغفول مانده،آشنا شوند و به عبارت دیگر در کنار بازدید کاخ ها و سایر مراکز تاریخی و قدیمی تهران،موجب رونق این موزه شوند.درواقع مسئولان موزه و گردشگری، باید برنامه ای تدارک ببینند که نام موزه دفاع مقدس در فهرست برنامه های ثابت گردشگری داخلی و خارجی قرارگیرد.
حال باید منتظر ماند و دید که همکاری مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و انجمن راهنما های گردشگری فقط در حد تشکیل کارگروه است یا واقعا برای معرفی و رونق این موزه تلاش می کنند.چراکه معرفی موزه،معرفی بخشی از تاریخ این سرزمین است.

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false