×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۷  
false
true
اموال نامشروع مسوولان صرف اشتغال زایی جوانان می شود

پایشگر-طراح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون ۱۲۹ امضا پای این طرح به ثبت رسیده است.
به گزارش پایشگر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد دهقان این طرح را شامل یک ماده واحده و ۱۵ تبصره دانست و گفت: بر این اساس هیأتی از قوای سه گانه، بازرسی دفتر مقام معظم رهبری و اطلاعات سپاه با اذن مقام معظم رهبری تشکیل می شود تا اموال مسئولان کشور از ابتدای انقلاب­ تاکنون مورد بررسی قرار گیرند.
وی افزود: در طی این بررسی ها اموالی که نامشروع و مازاد از حد متعادل باشد پس از اثبات نامشروع بودن مجددا به بیت المال بر می گردد تا صرف فقرزدایی و اشتغال جوانان شود.
دهقان گفت: این طرح مربوط به همه مسئولان کشور از قبیل قوای سه گانه، مقامات منصوب مقام معظم رهبری و همه مسئولان از ابتدای انقلاب تاکنون بوده و کسی نمی تواند بگوید طرح سیاسی و یا مربوط به جناح خاصی است.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ایرادات قانونی برخی نمایندگان به این طرح افزود: قانون کنونی مربوط به اموال مسئولان در آینده است و شامل اموال گذشته نمی شود لذا این طرح مبتنی بر قانون اساسی است.
دهقان خاطرنشان کرد: با توزیع این طرح در بین نمایندگان سعی کردیم تا نگاه های مختلف را جذب کنیم و هم اکنون نمایندگان در حال مطالعه طرح هستند تا نظرهای کارشناسی خود را ارائه کنند.
وی در پایان گفت: تاکنون ۱۲۹ امضا پای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان ثبت شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false