×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
false
true
آن روی سکه پایتخت

پایشگر_اکرم محمدی

سریال «پایتخت»بعداز چند سال،حالا دیگر مخاطبان ثابت خود را پیدا کرده است.سریالی که موضوعی ساده از آدم هایی ساده را روایت می‌کند اما همین آدم های ساده،با سادگی ها و رندی و نادانی،دست به کارهایی عجیب می زنندو همین کارهای عجیب،موجب خنده و تفریح مخاطب می شود.با همه این اوصاف،به این دوره از سریال  پایتخت  اانتقاداتی وارد است.

*نخستین نکته ای که به ذهن می رسد،این است که آن که در اینمجموعه دیده می شود با نامگذاری سال،مغایرت دارد.حمایت از کالای خارجی در سریال پایتخت،جایگزین حمایت از کالای ایرانی شده است.

*این مجموعه،برای گردشگری و رونق آن تلاش می کند اما به نفع کشور همسایه،البته با توجه به کاستی هایی که در گردشگری کشور وجود دارد، نویسندگان سریال، کنایه هایی به صنعت گردشگری دارند و البته نمایش مهمان نوازی و امکان استفاده از تفریحاتی چون بالون سواری ،موجب رونق بیشتر گردشگری سایر کشورها هم می شود و در  کنار این ها ،انتقادی هم به صنعت و تولید دیده می شود.

*سرقت خانوادگی سه جوان این سریال برای مهاجرت غیر قانونی به اروپا و از دست دادن تمام سرمایه ای که این خانواده به همراه  داشتند ،از دیگر مسائلی است که این روزها جامعه ما با آن مواجه است.جوانانی که علاقه مند به مهاجرت هستند.البته در این سریال،ابتدا زیبایی های ظاهری نمایش داده می شود و بعد هم می خواهند که آن روی سکه را نشان بدهند .

*طرح ازدواج کودکان اگرچه در نطفه خفه شد و ادامه پیدا نکرد اما همچنان اشاره ای داشت به ازدواج کودکان در شهرستان ها ،اقدامی که علی رغم تلاش رسانه ها،همچنان ادامه دارد.

در مجموع این سریال به همان میزان که جذاب و منتقد کاستی های جامعه است ،به همان اندازه هم نمایش دهنده  هشدارهای فرهنگی و اجتماعی است و البته ضعف هایی هم دارد  که گروه سازنده به ویژه نویسنده و کارگردان بایدد دقت بیشتری دشته باشند،اگر می خواهند این قصه ادامه پیدا کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false