×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
false
true
رشد ۵۰ درصدی بیمه عمر یکی از اهداف اصلی و بر اساس برنامه پنجم توسعه

پایشگر- رییس کل بیمه مرکزی، گفت: رشد ۵۰ درصدی سهم‌ بازاری بیمه عمر در پرتفوی صنعت یکی از اهداف اصلی و بر اساس برنامه پنجم توسعه تعریف شد.

به گزارش پایشگر به نقل از ایبِنا، عبدالناصر همتی با اشاره به اینکه سطح کارآمدی نظام تامین مالی به بانک، بورس و بیمه باز خواهد گشت، اظهارداشت: بدیهی است که اینچنین نظامی منجر به رشد اقتصادی می شود؛ در این معنا تصمیم گیری هر یک از این ارکان بر روی سایر رکن ها اثرگذار است و البته رشد هر رکن نیز کارآمدی بازار را نشان می دهد.

وی افزود: امیدواریم هماهنگی بورس و بیمه بیشتر شود و البته باید به رکن بعدی (بانک) به عنوان هماهنگی این سه رکن نیز توجه کرد. بیمه عامل ارتقای رشد و آرامش در کشور است و مدیریت ریسک ملی را به عهده دارد.

رییس کل بانک مرکزی گفت: بازار بیمه با رشدی که دارد در حال ایفای نقش بوده و نفوذ بیشتر نیز داشته است. این در حالی است که نفوذ بیمه ٢.٣ درصد بوده و رشد بیمه ۴ برابر تولید ناخالص داخلی بوده است.

وی افزود: در سال ٩۶ جهش بیمه عمر خوب بوده و از رشد ۳۰ درصدی برخوردار بوده است. البته جذاب بودن سایر بیمه ها نیز موثر بود. به گفته همتی، در ایران به دلیل پایین بودن بیمه عمر باعث شده که جذابیت اوراق بیمه متصل به بازار سرمایه کم باشد و امیدوارم با تاسیس شرکت های واسط، کار را در این زمینه پیش ببریم.

رییس کل بیمه مرکزی، تداوم رشد بیمه های زندگی را بسیار مهم دانست و گفت: منابع بیمه های زندگی به عنوان ابزار مهم مالی میان مدت و بلندمدت در بازار مالی مطرح است. سال ۱۳۹۶ نیز رشد ۳۰ درصدی حق بیمه های زندگی را داشتیم که با توجه به تورم تک رقمی سال ۹۶ رشد مطلوب تلقی می شود.

وی افزود: استارتاپ های زیادی در صنعت بیمه فعال شده ولی لازم است فعالان صنعت بیمه از این موضوع استقبال کنند، این در حالی است که اگر استارتاپ ها بر اساس ضوابط بیمه مرکزی حرکت کنند باعث رونق کار و رقابتی شدن می شود.

همتی از گردش مالی بالغ بر ۵٠٠ هزار میلیارد تومانی صنعت بیمه خبر داد و گفت: امیدواریم فعالان صنعت بیمه بتوانند جایگاه صنعت بیمه را ارتقا دهند. البته در صنعت بیمه انحصار نداریم و به سمت فضای رقابتی حرکت می کنیم. به صورت کلی صنعت بیمه اکنون شبه رقابتی است. وی اظهارداشت: با توسعه بیمه های عمر منابع خُرد مردم به منابع کلان و با ثبات سرمایه گذاری تبدیل می شود، در واقع بیمه کانال مطمئن و با ثباتی برای توسعه بازار سرمایه است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false