×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۲ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
آماری از شمار قربانیان وجود ندارد/ فعالیت گسترده تیم‌های جستجو

آماری از شمار قربانیان وجود ندارد/ فعالیت گسترده تیم‌های جستجو

اخبار بین‌الملل پایشگر– رئیس جمعیت هلال احمر لیبی اعلام کرد که تیم های نجات و جستجو به شدت در حال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از روسیاالیوم، عبدالسلام غیث الحاج رئیس جمعیت هلال احمر لیبی اعلام کرد که تیم های نجات و جستجو به شدت در حال فعالیت هستند.

وی افزود: آماری از شمار قربانیان تاکنون وجود ندارد و جستجو در محله های شهر درنه ادامه دارد.

درباره آمار قربانیان که از سوی سازمان ملل اعلام شده است مبنی بر اینکه ۱۱ هزار نفر کشته و ۱۰ هزار نفر مفقود شده اند هم بیان کرد: نمی دانم سازمان ملل این آمار نادرست را از کجا آورده است؟ ما آماری به احدی نداده ایم و از این آمار هم اطلاعی نداریم.

رئیس هلال احمر لیبی درباره نحوه هماهنگی با تیم های امداد رسانی سازمان ملل هم افزود: ما از فعالیت سازمانهای وابسته به سازمان ملل اطلاعی ندارم، فقط یونیسف دو روز قبل آمده است. همکاری با سازمان های بین المللی و محلی وجود دارد.

وی به حضور تیم های امدادی کشورهای مختلف در لیبی اشاره کرد و گفت: تمام تمرکز در حال حاضر در شهر درنه و اطراف آن به سبب گستردگی حجم فاجعه است. کارکنان هلال احمر در درنه، سوسه، البیضاء، البیاضه و الوردیه و مناطق آسیب دیده حضور دارند.

رئیس هلال احمر لیبی با اشاره به رسیدن تجهیزات ویژه جستجوی اجساد و بیرون آوردن از زیر آوار، تاکید کرد: هلال احمر در راستای کمک به نجات یافتگان حرکت می کند.

بر اساس آخرین آمار منابع لیبیایی شمار کشته شدگان در شهر درنه به سه هزار و ۲۸۳ نفر رسیده است واین پس از ثبت ۳۱ مورد فوتی جدید در روز یکشنبه رخ داد.

false
true
false
false

true