×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
آمار هولناک کشته‌ شده‌های زلزله مراکش

آمار هولناک کشته‌ شده‌های زلزله مراکش

اخبار بین‌الملل پایشگر – امدادگران در مراکش با دست خالی یا با استفاده از تجهیزات سنگین همچنان در تلاش هستند تا بازماندگان بیشتری را از زیر آوارهای زلزله‌ای که شمار جان‌باختگان آن تاکنون از ۲۸۰۰ تن فراتر رفته، نجات دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، وزارت کشور مراکش در آمار به‌روزرسانی شده از تلفات این حادثه اعلام کرد: تعداد قربانیان زلزله به ۲۸۶۲ نفر و شمار مجروحان به ۲۵۶۲ نفر رسیده است.

این زمین‌لرزه به بزرگی ۶.۸ ریشتر که قوی‌ترین زلزله در تاریخ این کشور واقع در شمال آفریقا محسوب می‌شود، جمعه شب حدود ساعت ۲۳:۰۰ به وقت محلی در منطقه‌ای کوهستانی روی داد.

امدادگران در مراکش به مرحله حساسی در عملیات برای یافتن بازماندگان زلزله رسیده‌اند. آنها می‌دانند که ۷۲ ساعت اول برای یافتن افراد زنده بسیار مهم است.

این زمین‌لرزه، ده‌ها روستا را به ویرانه تبدیل کرد. سربازان و نیروهای امدادی، عملیات نجات را با پشتیبانی تیم‌هایی کمکی از چندین کشور ادامه داده‌اند.

مقاماتی از سازمان جهانی بهداشت می‌گویند این فاجعه بیش از ۳۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش شبکه «ان اچ کی»، هزاران نفر در پی این حادثه دردناک بی‌خانمان شده‌اند. مقامات دولتی چادرهایی برپا کرده‌اند و در حال توزیع پتو، غذا و آب هستند. با این حال ساکنان می‌گویند که هیچ چیز به اندازه کافی موجود نیست.

پزشکان این منطقه که بیمارستان‌های محل کارشان ویران شده‌اند در مراکز درمانی موقت به درمان هزاران زخمی مشغول هستند. آنها از پزشکان شهرهای بزرگتر کمک می‌گیرند اما با مشکل محدودیت منابع و تجهیزات دست و پنجه نرم می‌کنند.

false
true
false
false

true