×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۹ بهمن - ۱۴۰۱  
false
true
آیا سود سپرده بانکی مشمول مالیات می‌شود؟

آیا سود سپرده بانکی مشمول مالیات می‌شود؟

اخبار بانک و بیمه پایشگر– رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت که طبق ماده ۱۴۵ قانون مالیات‌های مستقیم سود سپرده‌های بانکی مشمول مالیات نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از ایبنا، داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور همکاری سازمان امور مالیاتی با بانک مرکزی در دولت سیزدهم را جزو ممتازترین دوران‌های فعالیت و همکاری این سازمان و بانک مرکزی خواند.

وی درباره اینکه آیا سود سپرده بانکی مشمول مالیات می‌شود یا خیر گفت: ماده ۱۴۵ قانون مالیات‌های مستقیم تاکید می‌کند که سود سپرده‌های بانکی معافیات مالی دارد و بنابراین ما در نظام مالیتی عینا تابع قانون هستیم.

وی افزود: قانون به معافیت سود سپرده بانکی تاکید دارد و لذا اگر تغییری در این حوزه اتفاق بیفتد باید از مجاری قانونی صورت گیرد.

false
true
false
false

true