×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۲ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
اعطای وام ودیعه مسکن متاهلی به دانشجویان/ طرح وزارت علوم برای ساخت خوابگاه با مشارکت خیرین

اعطای وام ودیعه مسکن متاهلی به دانشجویان/ طرح وزارت علوم برای ساخت خوابگاه با مشارکت خیرین

اخبار اجتماعی پایشگر- رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اعطای وام ودیعه مسکن متاهلی برای دانشجویان براساس ماده هشت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از وزارت علوم، مسعود گنجی در نشست با رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کمک به رفع مشکلات معیشتی دانشجویان مستعد و کم بضاعت تسهیلات مختلفی از جمله وام شهریه، وام تحصیلی، وام ودیعه مسکن و وام ضروری در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه میزان این وام‌ها هر سال یک بار در هیأت امنای صندوق تعیین می‌شود، افزود: بعد از تعیین میزان وام‌ها، به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد تا دانشجویان ثبت نام نمایند و وام در اختیار آنان قرار گیرد.

گنجی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های جوانی جمعیت، تصریح کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و ابلاغ شده است و در ماده ۷ آن دانشگاه‌ها موظف به ساخت خوابگاه‌های دانشجویی شده اند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در همین راستا قدم‌های خوبی برداشته است و امید می‌رود با اجرای برنامه‌های خود بتواند در آینده تمام مشکلات دانشجویان متأهل را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، تا زمانی که خوابگاه‌های دانشجویی ساخته شوند، ماده ۸ این قانون صندوق رفاه دانشجویان را موظف کرده است تا به دانشجویان متأهل وام ودیعه مسکن ارائه دهد.

گنجی همچنین با اشاره به طرح وزارت علوم برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی با مشارکت خیرین، افزود: در این طرح هر خیری که ساخت ۵۰ درصد خوابگاه دانشجویی را عهده دار شود، وزارت علوم نیز ۵۰ درصد مابقی را تکمیل کرده و صندوق رفاه دانشجویان نیز متعهد به تجهیز آن خوابگاه می‌شود.

false
true
false
false

true