×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
اهدای نشان ارادت به نفرات نخست بیستمین جشنواره امام رضا (ع)

اهدای نشان ارادت به نفرات نخست بیستمین جشنواره امام رضا (ع)

اخبار فرهنگی هنری پایشگر- نفرات نخست جشنواره‌های رضوی بیستمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) «نشان ارادت»را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان در جریان مراسم پایانی این جشنواره دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، آئین اختتامیه بیستمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) شامگاه چهارشنبه دهم خرداد ماه برگزار شد. این مراسم چهارشنبه شب همزمان با شام میلاد حضرت رضا (ع) میزبان شماری از مسئولان کشوری و استانی، هنرمندان و برگزیدگان جشنواره‌های رضوی است که مهمان اصلی این گردهمایی فرهنگی “محمدمهدی اسماعیلی”، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، یکی از بخشهای مهم این رویداد رونمایی از “نشان ارادت” و اعطای آن به برگزیدگان جشنواره بود که در همین راستا این نشان به رقیه کریمی، نفر اول پانزدهمین دوره جشنواره ملی داستان نویسی رضوی اعطا شد.

همچنین در قالب چهاردهمین جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان، نشان ارادت در بخش داستان نوجوان به منیره هاشمی و در بخش کودک به سیده نرگس میرفیضی اختصاص یافت. عمادالکثیری در بخش شعر شعبی و خانم شدانوفل قاسم از سوریه در بخش شعر فصیح نیز این نشان را به خاطر برتری در سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر عربی رضوی از آن خود کردند.

آرش پورعلیزاده، ایوب پرندآور، علیرضا دهرویه، معصومه سادات شاکری، محسن کاویانی و عباس همتی در قالب بیست و هشتمین جشنواره بین المللی شعر فارسی رضوی و منیره هاشمی و اکرم السادات هاشمی پور به خاطر حضور در چهاردهمین جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی این نشان را دریافت کردند، همچنین محمد تاروردی پور حائز این رتبه از هفدهمین جشنواره بین المللی شعر ترکی-آذری رضوی شد.

در سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی نیز رضاقربان جوشعار، محمد جهانپا، محسن پورقاسمی، فرشاد قاسمی، زهرا ناوشکی، عماد نصرآبادی، امیرحسین انصافی، زینب رشتی، مهدی شریفی، ساغر لطفی نژاد، آناهیتا موسوی، محمدرضا احمدی و سما قربان جوشعار این نشان را دریافت کردند.

همچنین در این مراسم از برگزیدگان سایر جشنواره‌های رضوی نیز تجلیل شد.

بیستمین دوره از جشنواره بین المللی امام رضا (ع) به همت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) از ۱۳ آذرماه پارسال کار خود را آغاز کرده و برگزاری آن تا امروز در قالب ۱۶ جشنواره ملی و بین المللی به میزبانی ۱۵ استان ادامه یافته، پنج جشنواره بین المللی و باقی جشنواره‌ها ملی است، این جشنواره‌ها شامل جشنواره عکس رضوی به میزبانی خراسان رضوی، شعر فارسی رضوی به میزبانی کرمان، شعر عربی رضوی به میزبانی خوزستان، شعر ترکی رضوی به میزبانی آذربایجان شرقی، شعر کودک و نوجوان رضوی به میزبانی همدان برشمرد و گفت: جشنواره‌های داستان رضوی به میزبانی سمنان، داستان کودک و نوجوان رضوی به میزبانی بوشهر، جلوه‌های فرهنگ رضوی به میزبانی گیلان، خوشنویسی رضوی به میزبانی تهران، گرافیک رضوی به میزبانی قم، سرود رضوی به میزبانی گلستان، آواها و نواهای رضوی به میزبانی فارس، تئاتر رضوی به میزبانی آذربایجان شرقی، تئاتر کودک و نوجوان رضوی به میزبانی هرمزگان، تئاتر خیابانی به میزبانی جنوب استان کرمان، کوتاه رضوی به میزبانی خراسان رضوی، مطبوعات و رسانه رضوی به میزبانی در سطح ملی برگزار شده است.

false
true
false
false

true