×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲  
false
true
بانکی ها بورس را مثبت کردند/ خودرویی ها در آستانه ورود پول هوشمند

بانکی ها بورس را مثبت کردند/ خودرویی ها در آستانه ورود پول هوشمند

اخبار بورس پایشگر- بازار سرمایه امروز یک بازگشت از ناحیه منفی به مثبت را در انتهای معاملات شاهد بود که می توان به سبز بودن بازار در روز دوشنبه امیدوار بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز از منفی به مثبت تغییر جهت داده و توانست رشد ۴۷۸۴ واحدی را ثبت کند، نمادهای زیر بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند: وبملت، وتجارت، وپاسار، فارس، شستا، حکشتی.

نمادهای خودرویی نیز بیشترین تراکنش را از آن خود کردند که در صدر آنان نمادهای خودرو خگستر هستند. بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱,۳۰۸ میلیارد تومان (برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های بانکی با ارزش معاملات ۱,۰۲۴ میلیارد تومان (برابر میانگین هفتگی) و فلزات اساسی با ارزش معاملات ۸۸۴ میلیارد تومان (برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

ارزش معاملات خرد به عدد ۱۱,۱۶۶ میلیارد تومان رسید که قابل توجه نبوده و نشان از اقبال سرمایه گذاران در این شرایط نمی‌دهد، ارزش معاملات خرد عدد ۱۱,۱۶۶ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۸ درصد و نسبت به میانگین ماهانه ۳۲ درصد کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲,۴۹۳ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۱۰ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

false
true
false
false

true