×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ آذر - ۱۴۰۲  
false
true
بررسی طرح «مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی» در دستور کار مجمع تشخیص

بررسی طرح «مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی» در دستور کار مجمع تشخیص

اخبار سیاسی پایشگر – هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد و به بررسی طرح «مالیات بر سوداگری و سفته بازی» از حیث مغایرت با سیاست های کلی نظام پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر ، در این جلسه، پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع و استماع توضیحات مجلس شورای اسلامی و سازمان امور مالیاتی در خصوص تبصره ۲ ماده ۱۵ این مصوبه درباره تعیین نسبت تورم با عایدی سرمایه مشمول مالیات، اعضای جلسه به تبادل نظر پرداختند.

در ادامه با رای اعضای هیئت نظارت مجمع، این ماده، مغایر جزء ۱۰ بند ۹ سیاست‌های کلی قانونگذاری و بند ۴ سیاست‌های کلی برنامه هفتم شناخته شد.

همچنین در موضوع ماده ۱۲ این مصوبه، برای الحاق یک ماده به ذیل فصل اول باب دوم قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص شمول مالیات بر عایدی سرمایه بر دارایی‌ها مذکور در ماده ۱۲ این مصوبه بر مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، پس از ارائه توضیحات نمایندگانی از مجلس، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی و همچنین اظهارنظر اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، این ماده مغایر بند ۱۱سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی شناخته شد.

نظر هیئت عالی نظارت مجمع، طی نامه‌ای از طریق شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی منعکس می‌شود.

false
true
false
false

true