×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۱ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
تاکید مادورو و پزشکیان بر ادامه همکاری‌ها میان ایران و ونزوئلا

تاکید مادورو و پزشکیان بر ادامه همکاری‌ها میان ایران و ونزوئلا

اخبار سیاسی پایشگر– رئیس‌جمهور ونزوئلا و رئی‌جمهور منتخب ایران در گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر، تمایل خود را برای ادامه همکاری در جهت ارتقای روابط راهبردی بلندمدت بین کشورهایشان ابراز کردند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر ، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در گفت‌وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران به او برای پیروزی در انتخابات تبریک گفت.

وزارت امورخارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای با اعلام خبر تماس تلفنی میان مادورو و پزشکیان تصریح کرد ۲ طرف در اظهارات خود، ماهیت برادرانه روابط بین دو ملت را مورد تاکید قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: آنها همچنین تمایل خود را برای ادامه همکاری در جهت ارتقای روابط راهبردی بلندمدت، برگزاری نشستی در سطح بالا در نزدیک‌ترین زمان ممکن و ادامه همکاری و برنامه‌های توسعه مشترک از این طریق ابراز کردند.

دولت بولیواری ونزوئلا روز شنبه نیز پس از اعلام پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات طی پیامی به مردم ایران به خاطر تعهدی که به دموکراسی کشورشان نشان دادند، تبریک گفت.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این پیام تمایل خود را برای ادامه تلاش‌ها به همراه مسعود پزشکیان به منظور تحکیم جهان چندمرکزی و چندقطبی که برای «تداوم شکست ادعاهای هژمونی که چندجانبه‌گرایی و صلح جهانی را تهدید می‌کند» اعلام کرد.

false
true
false
false

true