×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
false
true
تبدیل بیمارستان ناصر به پادگان نظامی/تخلیه ۳۲ مجروح فلسطینی بدحال

تبدیل بیمارستان ناصر به پادگان نظامی/تخلیه ۳۲ مجروح فلسطینی بدحال

اخبار بین‌الملل پایشگر– سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که توانسته ۳۲ مجروح فلسطینی از جمله چند کودک را از بیمارستان ناصر خان‌یونس در جنوب نوار غزه که اسرائیل آن را به پادگان نظامی تبدیل کرده است، خارج کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از الجزیره، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که در بحبوحه ادامه درگیری‌ها در محورهای جنوبی نوار غزه، موفق شده ۳۲ مجروح از جمله چند کودک فلسطینی را که حالشان وخیم است، از بیمارستان ناصر در خان‌یونس خارج کند.

سازمان جهانی بهداشت در عین حال تأکید کرد که حداقل ۱۵ پزشک و پرستار هنوز در بیمارستان ناصر هستند که ارتش اسرائیل آن را به یک پادگان نظامی تبدیل کرده است.

این سازمان با ابراز نگرانی از امنیت بیماران و کارکنان بهداشتی که در بیمارستان ناصر باقی مانده‌اند، اعلام کرد که بیمارستان آب و برق ندارد و به‌علت انباشت زباله‌های بیمارستانی، بیماری‌ها در حال گسترش است.

ابراز نگرانی سازمان جهانی بهداشت از اوضاع نوار غزه در حالی است که وزارت بهداشت غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ جنایت کشتار جمعی در این باریکه انجام داده که در نتیجه آن ۱۰۳ فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۴۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

با اضافه شدن آمار شهدای امروز به مجموعه شهدای جنگ غزه از روز ۷ اکتبر تاکنون، تعداد شهدا به عدد ۲۹۱۹۵ نفر و تعداد زخمی‌ها نیز به ۶۹۱۷۰ نفر رسیده است.

false
true
false
false

true