×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲  
false
true
حقوق سربازان ۲۰ درصد افزایش یافت

حقوق سربازان ۲۰ درصد افزایش یافت

اخبار اجتماعی پایشگر- عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: از پایان این ماه یعنی آذر ماه دریافتی سربازان نزدیک به بیست درصد افزایش پیدا می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر ، سید محسن دهنوی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: ما امسال در قانون بودجه و تبصره ۱۲ مصوب کردیم که حقوق پرداختی به سربازان بین ۶۰ تا ۹۰ درصد پایور همتراز باشد که این افزایش برای سربازان مجرد حداقل ۶۰ درصد و ۹۰ درصد هم برای سربازان متاهل باشد.

وی اظهار کرد: ابتدای امسال نزدیک به ۲۰ درصد افزایش حقوق سربازان اجرا شد، یعنی سال گذشته دریافتی سربازان به صورت میانگین سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که در حال حاضر این عدد به صورت میانگین سه میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان شده است که این افزایش تقریباً ۲۰ درصد است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درباره مابقی آن نیز باید گفت که به حکم قانونی ما عمل نشده بود، چون منابع کافی در اختیار نبود یعنی سازمان برنامه و ستاد کل نیروهای مسلح نتوانسته بودند بر سر تامین منابع درباره حقوق سربازان به تفاهم برسند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در یک ماه گذشته جلسات متعددی را در مجلس با حضور نمایندگان ستاد کل و سازمان برنامه برگزار کردیم و توافق شد هزار و پانصد میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شود برای آنکه در ماه‌های پایانی سال بتوانیم به قانون عمل کنیم.

دهنوی توضیح داد: بر این اساس، توافق شد از این ماه منابع لازم تامین شود. یعنی از پایان این ماه یعنی آذر ماه دریافتی سربازان نزدیک به بیست درصد دیگر افزایش پیدا می‌کند و به صورت میانگین از سه میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان به چهار میلیون و ششصت و پنجاه هزار تومان می‌رسد.

وی تاکید کرد: با این اوصاف، میزان افزایش حقوق سربازان نسبت به سال گذشته که سه میلیون و دویست هزار تومان بود به چهار میلیون و ششصت و پنجاه هزار تومان افزایش می‌یابد یعنی ۴۵ درصد افزایش حقوق برای سربازان خواهیم داشت.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر این اساس، سربازان از این ماه شاهد افزایش حقوق خواهند بود که به صورت میانگین هشتصد هزار تومان به حقوق آنان اضافه می‌شود. یعنی برای سربازان متأهل احتمالاً مقداری بیشتر و برای مجردها کمتر است و این هشتصد هزار تومان به صورت میانگین است.
دهنوی تاکید کرد: ما خبرهای خوب دیگری در یک ماه آینده برای سربازان خواهیم داشت.

false
true
false
false

true