×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳  
false
true
دولت سیاست همسایگی را به خوبی دنبال می‌کند/ راه خنثی‌سازی تحریم‌ها را بلدیم

دولت سیاست همسایگی را به خوبی دنبال می‌کند/ راه خنثی‌سازی تحریم‌ها را بلدیم

اخبار سیاسی پایشگر – نماینده مردم اراک در مجلس گفت: دولت سیزدهم سیاست همسایگی و توجه به کشورهای منطقه را به خوبی دنبال می‌کند که این رویکرد موجب تحکیم ثبات و صلح در منطقه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، محمدحسن آصفری با اشاره به تقویت ارتباط کشورمان با کشورهای همسایه و منطقه، اظهار داشت: متأسفانه در گذشته سیاست خارجی ما معطوف به ارتباط با چند کشور غربی بود که هیچ گونه خروجی برای ما نداشت، اما دولت سیزدهم سعی کرده است ارتباط خود را با کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیا بیشتر کند.

وی بیان کرد: با توجه به مشترکات بسیار زیادی که جمهوری اسلامی ایران با برخی از کشورهای منطقه و همسایه به ویژه از لحاظ دینی و مسائل فرهنگی دارد، باید ارتباط دوجانبه ما در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هم ارتقا پیدا کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش مستمر مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایران و کشورهای همسایه و همسو اهمیت زیادی دارد و باید این موضوع به خوبی پیگیری شود. توافقاتی که بین مقامات ایران و کشورهای دیگر منعقد می‌شود، گام مثبتی برای توسعه روابط اقتصادی طرفین و افزایش صادرات و واردات میان آنان خواهد بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم سیاست همسایگی و توجه به کشورهای منطقه را به خوبی دنبال می‌کند که این رویکرد اهمیت زیادی دارد، چرا که همکاری نزدیک کشورهای منطقه موجب تحکیم ثبات و صلح منطقه می‌شود.

آصفری تاکید کرد: این روزها شاهد افزایش سفرهای دولتمردان و رئیس‌جمهور ایران به کشورهای مختلف و همچنین حضور مقامات سایر کشورها به ایران هستیم که پیام این رفت و آمدها به دنیا آن است که سناریوی نخ نما و شکست خورده ایران هراسی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران چون رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند، برای هیچ کشوری قابل پذیرش نیست.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور قدرتمند و توانمند است و چون در عرصه‌های مختلف تولیدات خوبی دارد، بسیاری از کشورها به ارتباط با ایران نیاز دارند. ایران به دنیا ثابت کرده است که به خوبی می‌داند چگونه تحریم‌ها را خنثی کند.

false
true
false
false

true