×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ آذر - ۱۴۰۲  
false
true
معترضان آلمانی علیه سیاست‌های اقتصادی دولت و ارسال سلاح به اوکراین تظاهرات کردند

معترضان آلمانی علیه سیاست‌های اقتصادی دولت و ارسال سلاح به اوکراین تظاهرات کردند

اخبار بین‌الملل پایشگر– هزاران نفر در برلین علیه سیاست‌های انرژی و اقتصادی دولت آلمان و ارسال سلاح به اوکراین تظاهرات کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از تاس، بسیاری از معترضان در تظاهرات روز سه‌شنبه ضمن درخواست برای پایان ارسال سلاح به اوکراین بر یافتن راه‌حل مسالمت‌آمیز برای مناقشه این کشور تاکید کردند.

برخی از معترضان پرچم‌های روسیه در دست داشته و پلاکاردهایی حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: سیاستمداران باید پاسخگو باشند.

آنها همچنین از سیاست‌های انرژی و اقتصادی دولت انتقاد کرده و خواستار خروج آلمان از ناتو و سازمان جهانی بهداشت شده و بر آزادی جولیان آسانژ موسس سایت افشاگر ویکی‌لیکس تاکید کردند.

اسپوتنیک نوشت که بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در این تظاهرات شرکت کردند و حدود ۲۳۰ افسر پلیس مسئولیت تامین امنیت آن را بر عهده داشتند.

هواداران حزب راستگرای آلترناتیوی برای آلمان و جنبش کوئردنکر گسترده‌ترین حضور را در این تظاهرات داشتند. کوئکردنکر یک جنبش پوپولیست راستگرا به شمار می‌آید که شامل چند سازمان و گروه راست افراطی است و در دوره شیوع کووید-۱۹ علیه محدودیت‌های کرونایی تظاهرات کرده بود.

حدود ۳۵۰ نفر دیگر نیز تظاهرات در مخالفت با این معترضان برگزار کردند. پلیس اعلام کرد که فقط درگیری‌هایی لفظی میان ۲ طرف رخ داد و حادثه جدی دیگری گزارش نشده است.

false
true
false
false

true