×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۴۰۲  
false
true
پهپادهای ایرانی در چرخه عملیاتی قرار می‌گیرد/ساخت هواپیمای بدون‌ سرنشین با قیمت پایین

پهپادهای ایرانی در چرخه عملیاتی قرار می‌گیرد/ساخت هواپیمای بدون‌ سرنشین با قیمت پایین

اخبار سیاسی پایشگر- فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه دستاوردهای پهپادی ایران برای اولین‌بار در چرخه عملیاتی قرار می‌گیرد، گفت: هواپیماها و پهپادهای بدون سرنشین از لحاظ قیمت قابل قیاس با هواپیماهای با سرنشین نیست و با قیمت بسیار پایین‌تر قادر به انجام عملیات است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد در آیین الحاق پهپادهای کرار به مناطق پدافندی اظهار داشت: خدا را شاکریم که توانستیم برگ زرینی بر افتخارات نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کنیم.

وی گفت: در رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از تحقیقات بسیار زیاد و یک کار علمی، دانشی و کار شبانه روزی و مشترک بین نیروی پدافند هوایی و وزارت دفاع طی یک سال موفق شدیم برای اولین بار در کشور پروژه پهپاد مسلح را با موشک مجید به انجام برسانیم و دستور فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه باید این پهپادها به تولید انبوه برسد و در توان رزم نیروی پدافند هوایی قرار بگیرد در این مدت کوتاه اجرا شد و توانستیم پرنده‌های بدون سرنشین مسلح به موشک مجید را به نیروهای پدافند الحاق کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش بیان داشت: امروز در این مراسم بخشی از پهپادهای کرار مجهز به موشک مجید به عنوان نمونه به مناطق مختلف پدافندی در کشور اعزام می شوند و در مدار عملیاتی در توان رزم نیروی قدرتمند پدافند هوایی قرار می‌گیرند. امروز پهپاد کرار یک دستاورد بزرگ ساخته شده به دست جوانان کشورمان است که به سازمان رزم پدافند هوایی ارتش ملحق شد.

سرتیپ صباحی فرد گفت: هواپیماها و پهپادهای بدون سرنشین از لحاظ قیمت قابل قیاس با هواپیماهای با سرنشین نیستند و ما می‌توانیم با قیمت بسیار پایین‌تر عملیات هایی که یک هواپیمای با سرنشین انجام می دهد را با پهپادهای کاملاً ایرانی و بومی انجام دهیم و از امکاناتی که دارد استفاده کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه شاهد ظلم و جنایت دشمنان در غزه هستیم، افزود: این فرمان مدبرانه رهبر معظم انقلاب بیشتر به ما یادآور ما می شود که فرمودند “حیات یک ملت وابسته به مولفه های قدرت است و اگر قوی نباشیم به ما زور می گویند” در این برهه برای ما بیشتر یادآوری می شود.

وی با اشاره به اینکه تکیه بر عناصر اقتدار خود راه مقابله با دشمن است، تاکید کرد: بر همین اساس و رهنمود، متخصصان نیروی پدافند هوایی ارتش با تحلیل دقیق از صحنه رزم پدافند هوایی و تهدیدات امروزی هوایی، بر افزایش قدرت پهپادی تمرکز کرده است.

سرتیپ صباحی فرد با بیان اینکه قدرت پهپادی به عنوان یکی از ارکان تاثیرگذار در نبرد هوایی بوده و در سطوح مختلف تاکتیکی، عملیاتی و راهبردی قابل تعریف است، گفت: پهپاد نقش مهمی در کوتاه کردن زمان نبرد، سرعت عمل در غافلگیری و ایجاد فضای ابهام برای دشمن دارد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: پهپادهای ارتش امروزه در زمینه کشف و مراقبت، جمع آوری اطلاعات، شناسایی، رهگیری، تعقیب و هدف رزم هوایی نقش آفرینی می کنند.

وی درباره کشورهای دارای پهپاد نیز گفت: اولین بار است که دستاوردهای پهپادی رونمایی شد و برای اولین بار در چرخه عملیاتی قرار می‌گیرد و در دنیا هم چند کشور انگشت شمار از این توانمندی برخوردارند و ما در ایران هر آنچه که داریم به نمایش می گذاریم تا دنیا ببینند.

false
true
false
false

true