×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۲ مهر - ۱۴۰۲  
false
true
گوترش درباره استفاده  از هوش مصنوعی برای اهدف نظامی ابراز نگرانی کرد

گوترش درباره استفاده از هوش مصنوعی برای اهدف نظامی ابراز نگرانی کرد

اخبار بین‌الملل پایشگر– آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره استفاده از هوش مصنوعی برای اهداف و برنامه های نظامی ابراز نگرانی کرد و گفت که دولت‌ها باید خطراتی را که در این زمینه وجود دارد، کاهش دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از اسپوتنیک، گوترش دوشنبه هشدار داد: استفاده تسلیحاتی از هوش مصنوعی یک نگرانی بزرگ است.

وی از همه کشورها خواست با یکدیگر همکاری کنند که تا جایی که امکان دارد خطراتی را که در این زمینه وجود دارد کاهش داده و روش‌های بهره‌مندی بشر از فواید آن را شناسایی کنند.

دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد که هوش مصنوعی مولد تاثیر شگرفی بر آموزش، ارتباطات و بسیاری دیگر از حوزه‌ها خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آینده این تاثیرات هنوز روشن نیست، افزود: در حالی که هوش مصنوعی ظرفیت ایجاد بهره وری و توسعه خیره‌کننده و سرعت بخشیدن به پیشرفت‌ها را دارد تهدیدها و چالش‌های اخلاقی جدی نیز به وجود می‌آورد.

گوترش گفت که پیشرفت فناوری امروز در اغلب موارد بجای ایجاد امید باعث ترس می‌شود. با این حال، وی تاکید کرد که جامعه بین‌المللی باید به توسعه هوش مصنوعی ادامه دهد.

این در حالی است که کارشناسان سازمان ملل متحد هشدار دادند که برنامه‌های جاسوسی و ارائه داده‌های نادرست مبتنی بر هوش مصنوعی در حال افزایش است و این مساله ضرورت قانونگزاری فوری در این حوزه را برجسته می‌کند.

حدود ۱۵ گزارشگر و کارشناس سازمان ملل روز جمعه استفاده از جاسوس‌افزارها و فناوری‌های نظارتی علیه مدافعان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران، اغلب به بهانه انجام اقدامات امنیت ملی و ضد تروریستی را محکوم کردند.

false
true
false
false

true