×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۲ تیر - ۱۴۰۳  
false
true
ربـودن دختر دانش‌آموز در مسیر مدرسه/ آنها برای آزادی سمانه ۲۰ سکه درخواست کردند

ربـودن دختر دانش‌آموز در مسیر مدرسه/ آنها برای آزادی سمانه ۲۰ سکه درخواست کردند

اخبار حوادث پایشگر- روز ۷ خرداد ماه امسال پدر و مادر دختری وقتی دیدند دختر ۱۴ ساله‌شان پس از تعطیل شدن مدرسه هنوز به خانه بازنگشته است نگران شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، ابتدا پدر به مدرسه رفت و دید مدرسه تعطیل شده است و هیچ کسی در مدرسه حضور ندارد. پدر نگران به هرجا که می‌توانست سرکشی کرد و در این راستا با مراجعه به پلیس از ناپدید شدن مرموز دخترش خبر داد و در ادامه تیمی از مأموران پلیس در ورامین برای ردیابی دختر نوجوان وارد عمل شدند.
راز آدم ربایی در دوربین‌های مداربسته
مأموران در بررسی دوربین‌های مداربسته در نزدیکی مدرسه دریافتند ۳ پسر جوان با فریبکاری و اعتمادسازی دختر نوجوان او را سوار بر خودرو کرده و پا به فرار گذاشته‌اند.
تماس میلیونی ربایندگان دختر دانش‌آموز
همین کافی بود تا ماجرای ربوده شدن دخترنوجوان پیش روی مأموران قرار گیرد و این در حالی بود که پس از چند روز آدم ربایان با خانواده دختر تماس گرفتند و پیشنهاد دادند با دریافت ۲۰ سکه طلا سمانه را به آغوش خانواده باز می‌گردانند.
تجسس‌ها ادامه داشت و این در حالی بود که آدم‌ربایان هر روز با خانواده سمانه تماس می‌گرفتند و با تهدیدهایشان اصرار داشتند که هرچه زودتر ۲۰ سکه طلا را تهیه کنند و خانواده دختر نوجوان نگران سرنوشت دخترشان بودند که تیم پلیسی اطلاع پیدا کرد گروگانگیران، او را از تهران خارج کرده‌اند.
دستگیری گروگانگیران
سرهنگ محمد گودرزی، رئیس پلیس پیشگیری تهران درخصوص جزئیات دستگیری آدم ربایان گفت: با اعلام این خبر و ثبت شکایت خانواده سمانه در اداره پلیس، مشخصات دختر ربوده شده در سامانه پلیس ثبت شد و مأموران برای پایان دادن به این پرونده معمایی و حساس به صورت ویژه تحقیقات را آغاز کردند.
وی افزود: تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه پس از یک هفته از ربوده شدن دختر نوجوان، یعنی روز ۱۴ خرداد ماه، مأموران کلانتری ۲۰۸ پایانه جنوب به ۳ پسر جوان و یک دختر نوجوان که با اتوبوس از شهرستان بم به تهران آمده بودند مشکوک شدند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: مأموران کلانتری در این مرحله به سمت ۳ پسر جوان رفتند که در این صحنه مردان مرموز با دیدن پلیس سعی کردند دختر نوجوان را از چشم پلیس دور کنند که مأموران با تیزهوشی و با توجه به مشخصاتی که از دختر نوجوان در اختیار داشتند پی بردند دختر همراه این ۳ جوان مرموز همان سمانه است.
سرهنگ گودرزی گفت: مأموران در اقدامی غافلگیرانه موفق به دستگیری ۳ مرد جوان شده و دختر ربوده شده از چنگال آدم ربایان نجات یافت.
سمانه در آغوش پدر
پس از رهایی دختر دانش‌آموز که یک هفته در چنگال آدم ربایان بود سمانه در کلانتری با دیدن پدر گریانش به آغوش او پرید و صحنه غم انگیزی پر از نگرانی و شادی کلید خورد.
اعتراف ربایندگان سمانه
وی افزود: متهمان که ۳ جوان ۱۸ تا ۳۰ ساله هستند در بازجویی‌های پلیسی به آدم ربایی اعتراف کردند.
تحقیقات نشان از آن دارد که متهمان پس از ربودن دختر نوجوان به شهرستان بم رفته و ۷ روز در آنجا سمانه را به اسارت گرفته بودند و با توجه به اینکه احتمال می‌دادند ردشان از سوی پلیس زده شده باشد به تهران آمده و قصد داشتند به شهر دیگری بروند که با تیزهوشی مأموران پلیس در پایانه جنوب دستگیر شدند.

false
true
false
false

true